• 1 z 2
 

Cimrmanova kasička na dvě věci

Neohodnoceno
 

Vtipná a originální dřevěná kasička pro dva nebo na dvě různé věci.

Dostupnost Momentálně nedostupné
1 630 Kč
Kód produktu KAS_001
Značka Hravokádo
Kategorie Kasičky
 

Jako majitel dolu Marcela u městečka Grünbach sestrojil Cimrman zdviž pro horníky, která se obešla bez motorového pohonu. Fungovala na principu dvou spojených klecí, dolů jela vždy ta těžší. Rozdílu hmotností obou klecí dosahoval Cimrman zprvu tím, že dolů jezdilo o jednoho havíře více. Poté, co se mu v dole začali hromadit horníci, přešel na nový systém. Horníci museli přijít na směnu vždy řádně najedeni (nejlépe těžkým jídlem) a v dole pak museli pracovat tak usilovně, aby nějaké to kilo shodili a měli šanci se dostat zpět na světlo. (zdroj: https://www.novinky.cz/veda-skoly/202519-fiktivni-genius-jara-cimrman-obohatil-lidstvo-radou-bizarnich-vynalezu-a-objevu.html)

veda13d

Tento popis důlního výtahu zná asi každý znalec Cimrmanova díla, málo už se ale ví, že podle důmyslného nákresu byl sestrojen i dřevěný model, na kterém byl celý systém demonstrován veřejnosti. Když se později tento vynález v praxi ukázal jako nepříliš využitelný, Cimrman neváhal a rozhodl se svůj model využít jiným způsobem. A tak vznikla…

…kasička na dvě věci…jakékoliv…

…nebo pro dva…pro sourozence...pro manžele...

…zejména pak pro dva soutěživé jedince, kteří se mohou vzájemně trumfovat a snažit se kasičku toho druhého převážit…obzvlášť pro děti to má motivační charakter :-)

Na auto a na barák si do nich asi nenaspoříte, ale do každé části se v různých mincích vejde kolem 1000 Kč. Když použijete jen padesátikoruny, může to být ještě víc.

Rozměr kasičky je cca 40 x 20 x 10 cm.

Materiál - překližka a provázek

Tato kasička už má svého majitele. Ta Vaše může být stejná, nebo nám napište Vaši představu a společně navrhneme pokladničku přesně podle Vašich požadavků. Snadno přizpůsobíme barvy, velikost i celkový vzhled.