O nás

Kdo jsme...

Především ON, taky trochu ONA a v neposlední řadě ONI.

ON vyřezává, brousí, vrtá. Také vymýšlí a navrhuje. Je srdcem i duší značky. Rád pracuje se dřevem a vyrobí kde co, takže pokud budete chtít něco, co zatím není v nabídce, stačí se ozvat a určitě se o to pokusí. 

ONA maluje, fotí, balí. Také komunikuje s vámi a stará se o e-shop a sociální sítě. Ráda vymýšlí, co nového vyrobit, případně kecá do toho, jak by to šlo udělat ještě líp. Zkrátka funguje jako manažerka, sekretářka a poradce v jednom. 

ONI, čili jejich tři děti, je inspirují a aktivně se podílejí na zpoždění ve výrobě a odesílání zboží. Většinou dokonce zvládají tyto dvě činnosti bravurně spojit dohromady. S velkou chutí testují vyrobené hračky. Pravidelně zkouší jejich odolnost, atraktivitu i kvalitu provedení. Co přes ně neprojde, to tady ani nenajdete.

Náš příběh...

ON je lesák, truhlář a táta. Ke dřevu má prostě blízko a rád z něj vyrábí. Má malou dílnu, takže nechce dělat velké věci, jako třeba nábytek.

ONA se stala mámou a začala se zajímat o hračky. Ty čínské se jí nelíbí, a tak se zapojila do výměny aktivit pro děti, tzv. busy bags. Usmyslela si, že vyrobí geoboard. Nakonec ho vyrobil ON, protože je zkrátka šikovnější.

ONI si geoboard oblíbily a zalíbil se i dalším lidem. ON a ONA pak začali vymýšlet další hračky i nehračky, zjistili, že mají hlavu plnou nápadů a že je to děsně baví. Několik let své výrobky nabízeli pod značkou WOODOOLAND, jenže pak zjistili, že to nějak není ONO - tedy pardon - ono. Ten název se spoustou O neuměl nikdo správně přečíst ani napsat. Rozhodli se to svým zákazníkům trochu usnadnit a od září 2018 vystupují jako HRAVOKÁDO a snaží se vás přesvědčit, že hravý životní styl je ta správná cesta.

Co děláme...

Vyrábíme dřevěné hračky a hravé doplňky. Naše hračky by se daly popsat jako slow toys (podobně jako slow food a slow fashion) - jsou z přírodních materiálů, vyrobené v České republice z místních zdrojů, vydrží desítky let a rozvíjí u dětí (i dospělých) spoustu dovedností. Jsou to jednoduché kousky, zároveň se ale snažíme, aby každý náš výrobek dával smysl a byl využitelný několika způsoby. Některé vám prozradíme my, další napadnou vás a spoustu si jich vymyslí děti samy. Nestane se vám tak, že hračku využijete jen na jedno specifické období a pak děti přestane bavit.

Většina našich hraček rozvíjí děti i dospělé. U dětí zpravidla pomáhají zlepšovat jemnou motoriku, koncentraci, trpělivost a představivost, rodiče se pak mohou rozvíjet tím, že výrobkům vymýšlejí další a další způsoby využití. U našich hraček můžete najít prvky Montessori i waldorfské pedagogiky, v podstatě si ale jdeme vlastní cestou

Jak to děláme...

 • Na začátku je nápad. Nápad na originální hračku nebo jiný osobitý výrobek. Nebo vaše objednávka.
 • Prvotní nápad většinou promyslíme, načrtneme na papír a doladíme detaily.
 • Pak přijde na řadu řezání. Naše výrobky vyřezáváme ručně, respektive pomocí elektrické lupínkové pilky.
 • Pokud je to potřeba, vyvrtáme dírky a vyfrézujeme různé linie.
 • Po vyřezání pečlivě obrousíme všechny hrany i plochy, aby si nikdo nezadřel třísku.
 • Potom už vyndáme barvy a štětce a výrobek natřeme do (zpravidla) veselých odstínů.
 • Všechno pak ještě jednou přebrousíme, aby bylo dřevo krásně hladké a kontakt s ním co nejpříjemnější.
 • Takhle vymazlený kousek zabalíme do kartonové krabičky, obalíme recy papírem a s radostí vyšleme na další životní cestu.
 • Od začátku až do konce je to poctivá ruční práce z jedné pididílny v jižních Čechách. 

Proč koupit Hravokádo...

 • Protože jde o originální ručně vyráběné kousky, které jinde neseženete.
 • Protože naše výrobky jsou multifunkční a neomrzí po pár týdnech.
 • Protože to, co děláme, je nejen krásné, ale i smysluplné a rozvíjející.
 • Protože používáme kvalitní české barvy a upřednostňujeme český materiál.
 • Protože naše hračky splňují evropské normy na bezpečnost hraček a mají označení CE.
 • Protože se snažíme vyhovět všem vašim požadavkům, přáním a termínům.
 • Protože jsme ohleduplní k přírodě a odesílané zboží balíme do recy papíru. Více výrobků dáváme do již použitých (ale čistých :-) krabic. Když už musíme použít bublinky, aby vám to došlo vcelku, máme vždy zásobu od našich známých a nové nekupujeme.

Ještě váháte? Přečtěte si pár recenzí, třeba vás přesvědčí ;-)

Proč většinu zboží nemáme skladem a musíte na něj čekat...

 • Protože máme jen jedny (respektive dvoje) ruce. Jsme především rodiče a všechno se prostě stíhat nedá. Řežeme přes den, malujeme po večerech a ve vzácných chvilkách volna. Baví nás to, nestěžujeme si, ale prostě nám to někdy trvá dýl než bychom chtěli.
 • Protože kromě času jsme omezení i prostorem. Máme malou dílnu z bývalé garáže a k tomu pár polic na hotové výrobky. 
 • Protože i to čekání má něco do sebe. Na svůj vytoužený výrobek si nejspíš budete muset několik dní nebo i týdnů počkat a o to větší radost z něj pak budete mít. 
 • Protože to, že většinu věcí vyrábíme až po objednání má i svoje výhody! Můžete si třeba vybrat úplně jinou barvu nebo si na hračku nechat napsat jméno dítěte.

Berte to prostě jako trénink trpělivosti a pokud na něco fakt spěcháte, napište nám. Většinou se nám daří vyhovět a věřte nám, že pro to uděláme maximum.